OPS Dzierżoniów

Zapraszamy na konferencję

Chwila twojej nieuwagi może być przyczyną tragedii

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie zaprasza na konferencję edukacyjno-informacyjną pt. „Pamiętaj! Chwila twojej nieuwagi może być przyczyną tragedii”.

Konferencję przeprowadzi psycholog Pani Anna Salij-Szyszka.

 

Poznawanie świata jest dla małego dziecka niezwykle fascynującym zajęciem. Dla malucha, który odkrywa zakamarki własnego domu atrakcyjne są nawet te przedmioty, obok których dorośli przechodzą obojętnie. Pomysłowość dziecka zdaje się nie mieć granic, dlatego rodzice, którzy chcą zapewnić bezpieczeństwo swojemu maluchowi, powinni użyć nieco wyobraźni. Niestety, ciekawość dziecka może obrócić się przeciwko niemu. Zabezpieczenie kontaktów specjalnymi wtyczkami, usunięcie z zasięgu dziecka apteczki, środków chemicznych i ostrych narzędzi, zabezpieczanie okien i drzwi - to absolutna podstawa. Stosując się do tych i innych zaleceń, rodzice zwiększają szanse swojego dziecka na bezpieczne i beztroskie dzieciństwo.

Konferencja jest działaniem OPS w ramach ustawy o wspieraniu rodziny i systemu pieczy zastępczej. Ma na celu podniesienie kompetencji rodzicielsko-wychowawczych rodziców oraz zapobieganie nieszczęśliwym wypadkom z udziałem dzieci.

Termin: 24 października 2018 r., godz. 15:15
Miejsce: Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie, ul. Złota 8

Zapraszamy