OPS Dzierżoniów

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 2019

Ośrodek Pomocy Społecznej w Dzierżoniowie informuje, że w związku z obchodzonym w dniach od 18 do 24 lutego 2019 r. „Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem", udzielać będzie porad dla osób pokrzywdzonych przestępstwami. Będzie można skorzystać z nich codziennie od 18 do 22 lutego 2019 r., w godzinach od 12:00 do 15:00 w pokoju 10, w budynku Ośrodka Pomocy, przy ul. Złotej 8.

 

Coroczne obchody Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem związane są z ustanowieniem 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Osoby pokrzywdzone przestępstwami celem uzyskania dalszego wsparcia mogą kierować się też do podmiotów, które w 2019 r. świadczą pomoc finansowaną z Funduszu Sprawiedliwości – Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Penitencjarnej. Pełna lista tych organizacji dostępna jest pod adresem: www.FunduszSprawiedliwosci.gov.pl